пʼятниця, 15 грудня 2017 р.

Свято Калити

   15 грудня в нашій школі відбулося Свято Калити або Андріїв день. На вечорницях були присутні учні 8, 9, та 10-х класів. Колись вечорниці були дуже поширені. На них молодь ближче знайомилася і пару собі вибирала. Було так заведено, що кожне село і навіть вулиця мала „свою” хату для вечорниць. Цікаво й те, що на ті самі вечорниці рідним братам і сестрам не дозволялось ходити – була повага до старших: молодші слухалися своїх старших братів чи сестер. Як тільки звечоріло, дівчата до господині, де мали відбутися вечорниці, приносили хто що мав: сир, масло, яйця, борошно, фрукти. Хлопці приносили наливку і цукерки. Господиня ще вдень варила ком­пот із сушених фруктів і картоплю на вареники. Дівчата приходили заздалегідь, щоб допомогти господині приготувати святкову вечерю.Після заходу сонця приходили парубки, розсідалися по світлиці і тоді розпочиналося дійство. Починалося все із цікавих історій, які переказували хлопці, поки деякі дівчата з господинею на­кривали святковий стіл. Найдивовижніші оповідки розповідали старші парубки, вставляючи поміж тим всілякі жарти, щоб наймолодші дівчата не заспали, адже треба було дочекатися 12-ої години ночі, щоб наворожити собі свою доленьку.

Народні прикмети:

  • Якщо у цей день піде сніг і не розтане, то він буде лежати ще 110 днів.
  • Перед тим, як набрати з ополонки води, її слухали. Якщо чувся шум – до заметілі, а якщо стоїть тиша, – то зима буде спокійною.
  • Якщо у цей день морозно, але ясно, – до доброго і гарного врожаю.
  • Якщо в Андріїв день вогонь у печі горить червоним полум’ям, то скоро почнеться зима, а якщо білим – відлига.
  • Якщо до 13 грудня не випаде сніг, зима буде тепла й малосніжна, якщо випаде – холодна й сніжна.
  • Якщо тиха вода – хороша зима, шумна – тріщатимуть морози, будуть бурі, заметілі.





понеділок, 11 грудня 2017 р.

Світ без насилля

   Кожного року в нашій школі проходить естафета "Світ без насилля", в якій ми боремося за мир на нашій землі. Цього року ми також прийняли участь та намалювали малюнок до Дня "Світ без насилля". Малювали: Бокша Анна, Крохмаль Катя, Сомик Анна.  Кожен день, кожну годину, кожну хвилину в світі від чиєїсь жорстокості страждає  дитина, чоловік, жінка, тварина. Ви тільки задумайтесь на скільки це жахливо. При чому в більшості випадків насилля зовсім не виправдане. Хоча, чи може взагалі насилля бути виправданим?  Кожен рік в світі помирає  1,6 мільйона людей смертю, спричиненою насиллям. Від 500 мільйонів до півтора мільярда дітей страждають від різних форм прояву жорстокої сили. В Європі кожна п’ята дитина піддається зґвалтуванням. Мені здається, що цю картину не можна віднести до тих , які піднімають настрій у теплий зимній день. Але ж ці дані далеко не точні. В реальному світі цифри набагато більші. 


Підготовка до Нового року

   7 грудня в нашому класі відбулася підготовка до Нового року. Нам було дуже весело. Ми                      чудово провели час.


Цікаві факти про Новий рік:  Найбільша ялинка була встановлена ​​в Мехіко, а також вона потрапила до книги рекордів Гіннеса в 2010 році. Це воістину гігантська ялинка, висота — 110 метрів. Для того, щоб вам стало зрозуміло наскільки це багато, наведу приклад. 110 метрів - це трохи більше, ніж 40 поверхів житлового будинку.... 

неділя, 3 грудня 2017 р.

Вистава "Наталка Полтавка" в місті Черкаси

    30 листопада ми побували в місті Черкаси, де відвідали виставу "Наталка Полтавка"
 П’єса І. Котляревського привертала увагу читачів та глядачів красою зображених народних характерів, пісенністю їхньої мови. Шляхом індивідуалізації мови драматургові вдалося чітко окреслити психологічні типи персонажів. Так, мова возного й виборного викликає посмішку своєю перекрученістю, напускною вченістю.
П’єсі притаманні елементи сентименталізму, що розвивався на той час у літературі, — звернення до людських почуттів, змалювання їхньої сили й глибини. У дусі сентименталізму написано й кінцівку: возний відмовляється від Наталки.
                        Нам дуже сподобалось! Чекаємо наступної поїздки.